Volba Mr. Leather Poland

Psáno pro Leathers.CZ jako report z návštěvy akce

Jak jste mohli tušit, Krakov a Antverpy byly prvními, ale rozhodně ne posledními výlety za zahraničními kožeňáckými kluby. Evropští kamarádi v kůži jsou vážně skvělí, takže jsme se za nimi museli vydat znovu. Vydali jsme se opět do Polska, ale tentokrát do Poznaně, kde se konala již čtvrtá volba Mr. Leather Polska.

Vyrazili jsme ve shodném složení, jen Strainera vystřídal Igyho pejsek Akim. Cesta byla příjemná a značně jednodušší. Zaprvé Poznaň je blíž, za druhé už Igy tušil, co ho za hranicemi čeká. Cestu jsme tedy zvládli za krásných sedm hodin včetně zastávek a měli jsme tak na hotelu ještě hodinu čas do první akce.

Jako na předchozích zahraničních cestách jsme využili stejný hotel, který je překvapivě hodně oblíbený mezi kožeňáky, protože je většinou překvapivě blízko fetiš klubům. I na našem hotelu jsme už po příjezdu našli víc jak desítku kožeňáků. A klub Dark Angels, kam jsme se po občerstvení a převléknutí vydali, byl necelých 500 metrů vzdálený.

Klub byl ve sklepních prostorách, jak bývá zvykem. Menší prostor kolem baru, oddělená kuřárna, větší „taneční“ sál a za ním „šuk-kabinky“. Takto popsané to zní obyčejně, ale celkově na nás výzdoba klubu velice zapůsobila. Zvláště, když se později otevřela druhá část klubu, s prodloužením baru a krásným barevným nasvícením vážně sexy fotek. V dalších otevřených prostorách byly kabinky, kříž i vybavená herna. Prostor se nám líbil a nemohli jsme si ho vynachválit. Ale to trochu předbíhám.

Po příchodu na „fetiš večeři“ jsme se pozdravili se všemi známými z Krakova a novější známé z Antverp představil Igy zbytku výpravy. Naše plánované přípravy na českého Mr. Leather se již pomalu rozkřikly, takže se všichni vyptávali, jak na tom jsme a my jim ochotně povídali, jak pokračujeme. Po nějaké době se otevřela druhá, barevná část klubu, kde byl již připravený výborný raut se vším od zeleninových salátů, přes těstoviny a rizoto, po řízky a pečená křídla, a samozřejmě nechyběly ani dorty na závěr. Všichni si nechali chutnat a dále si vyměňovali zkušenosti. A my jsme samozřejmě všem vyprávěli o chystaných akcích, abychom je nalákali do Prahy.

Igy pak nechal ostatní zkoušet další jídla a vydal se s dalšími asi osmnácti VIP chlapy do tanečního sálu. Zde již byly rozestavěné sedačky a křesla v kruhu podél pódia, kam se všichni usadili k neveřejné části volby. První polský Mr. Leather Přemek Starosta volbu řídil, tajemník Evropské konfederace motorkářských klubů (ECMC) Daniel Dumont porotě předsedal. Společně pozvali postupně tři kandidáty a vyzývali ostatní kolem sedící porotce, aby se ptali na všechny možné, pro ně zajímavé věci. Všichni odpovídali velice zapáleně a působili opravdu reprezentativně, takže rozhodnout o favoritovi bylo, minimálně pro Igyho, opravdu těžké.

Na to byl ale ještě čas, protože se naše výprava mohla vydat zpět na hotel, kde si oba páry na tři hodiny odpočinuli způsobem sobě nejpříjemnějším. Kolem desáté jsme se vrátili zpět do klubu, který už se pomalu plnil návštěvníky. Pejsek Akim si tedy rychle dal pivo a pak se převlékl do své přirozenější kůže, aby se mohl proběhnout, dokud na to bylo místo. Nechceme se přeceňovat, ale podle výrazů ostatních jsme si jisti, že když Igy začal Akima v tanečním sále cvičit, byl to pro mnoho hostů překvapivý a nezapomenutelný zážitek.

Před půlnoci pak začal program trochu zdlouhavým, ale rozhodně úctyhodným, představením všech sponzorů i všech porotců. Poté už přišli na řadu sami kandidáti, kteří se během půl minuty měli představit všech hostům, aby pro ně v následující hodině hlasovali. Návštěvníci poté chodili mezi volební urnou u baru, barem, a populární zadní částí klubu, protože nadrženost v tu chvíli dosáhla u většiny vrcholu. Po oné hodině pak ještě proběhlo hlasování poroty, a pak už se předseda poroty vrhl na sčítání hlasů, zatímco v tanečním sálu všem zazpívala Sestra Daphne Maria a jala se vybírat příspěvky na polské sdružení kožeňáků.

Do toho jí ale již vtrhlo představenstvo sdružení, aby vyhlásilo nového Mr. Leather. Bez zdržování nám přestavili nového, čtvrtého Mr. Leather Poland – Mike Stu! Po vyhlášení následovalo ještě poděkování od Přemka i Mikea, pozvání na různé akce polského sdružení v následujícím roce. Slovo si vzal i Daniel, který výherci poblahopřál a k naší velké radosti i všechny pozval v září do Prahy na volbu prvního českého Mr. Leather.

Po skončení programu jsme ještě chvíli zůstali, ale submisivní půlka již byla ospalá, tak jsme se vydali zpět na hotel. Co se v noci dělo kromě spaní, necháme na vaší fantazii. Všichni se vzbudili překvapivě brzo, takže jsme se ještě prošli po městě a došli si na výborný oběd do blízkého nákupního střediska. Kolem poledne jsme se vydali zpět a již cestou jsme vášnivě probírali, jak se tato nová zkušenost projeví v našich plánech na Mr. Leather České republiky.