Prvním Mr. Leather ČR se stal Daniel!

Psáno pro Leathers.CZ jako report z návštěvy akce

Tak už ho máme. Při sobotním slavnostním večeru byl zvolen historicky první Mr. Leather České republiky. A byl to opravdu dlouhý a napínavý večer.

Přestože oficiální program začínal až v devět hodin, porota se sešla v klubu již v šest hodin, aby soutěžící podrobili výslechu. V rámci soukromého kola se Mike (Mr. Leather Polska), Tyrone (Mr. Leather Německa), Ivan (Mr. Leather Itálie), Daniel (Mr. Fetish Německa), Francesco (Mr. Leather Evropy), Pieter (správce webu LeatherHistory.eu a bývalý Mr. Leather Evropy), Miroslav Hlavatý (původní ředitel Domu světla) a Daniel (tajemník ECMC) ptali kandidátů na různé otázky o nich samých, o jejich vztahu ke komunitě, o jejich znalosti o bezpečném sexu i na plány do budoucna, pokud by se stali Mr. Leather.

V rámci veřejného programu se poté kandidáti představili v rozhovoru s moderátory – Ottou a Robertem. Otázky na tělo některé zaskočili, ale všichni nakonec obstáli a mohli se vrhnout na volnou disciplínu. Peter ukázal svou uměleckou stránku při malování voskem a vytvořil svému subovi na zádech logo spolku. Radek předvedl svůj vlastnoručně vyrobený dřevěný kříž, který na pódiu sestavil. Daniel pobavil divadelním kouskem o pohřbu kožeňáka, kterého probere k životu pěkný zadek. Na závěr veřejného kola kandidáti odhalili svá těla, když se ukázali v harnessech od hlavního partnera Titanmen.cz, které jim poté byly za účast v soutěži věnovány.

Publikum i porota se poté odebrali hlasovat a prozradíme, že jednotlivá kola byla ve svých výsledcích velice těsná. Jak se kandidáti představovali a ukazovali, favorité se postupně u poroty i lidí měnili. V konečném součtu ale byl vítěz poměrně jasný.

Mr. Leather ČR 2014 se stal kandidát číslo tři - Daniel Baláž! Danielovi je 30, je ze Slovenska z města Senec, ale jeho srdce je s Českou kožeňáckou scénou, a proto pravidelně dojíždí do Prahy na srazy Leathers.CZ. „Odjakživa se mi líbila kůže, co jsem vešel do gay světa,“ říká Daniel a je vidět, že zápal za roky jen zesílil.

Jako vítěz soutěže dostal Daniel od našeho hlavního partnera Titanmen.cz poukázku na nákup v hodnotě 10 000 Kč a batoh s dalšími dárky. Další dárky a poukaz na nákup v hodnotě 100€ dostal i od partnera soutěže Mr.B, a stejně tak od českého BDSMshop, polského Refform a německého JL-Leather. Fetishak daroval vítězi gumovou cestovní tašku a brašnu přes rameno. Od polského sdružení kožeňáků Leather Poland dostal poukaz na pobyt v době voleb Mr. Leather Polska 2015 a od klubu Factory volný vstup na jeden rok.

Během večera byl vyhlášen také Mr. Leather ČR 2014 Public na základě internetového hlasování, kterým se stal kandidát číslo jedna Peter. Vítěz získal roční členství ve spolku českých kožeňáků Leathers.CZ a Mr. Leather ČR Daniel mu věnoval brašnu přes rameno od Fetishaka. Tím ale rozdávání neskončilo, protože i kandidáti Mr. Leather z druhého a třetího místa získali ceny od sponzorů. Navíc tři vylosovaní diváci obdrželi batoh s cenami od Titanmen.cz a každý návštěvník obdržel při odchodu malou pozornost od Titanmen.cz a Refform.

Hlavní ale je, že se všichni dobře bavili, navázali nové známosti a přátelství a že čeští i zahraniční hosté zjistili, že i česká kožeňácká scéna dokáže uspořádat akce na evropské úrovni.

Proto pokud jste se večera nezúčastnili, těšte se na galerii a videosestřih. A hlavně – 24. října držte palce Danielovi na soutěži Mr. Leather Evropy 2014.