Bondage workshop pro kluky

Psáno pro Leathers.CZ jako report z návštěvy akce

V klubu Ateliér jsme už zažili hodně workshopů včetně těch svazovacích, ale účast gay kluků byla vždy minimální. Mnoho kluků se asi stydělo probírat svou víceméně intimní zálibu v heterosexuálním (i když naprosto gay friendly) klubu. Robert Junek, zkušený fotograf a rigger, se proto rozhodl uspořádat přes stránky www.svazme.cz bondage workshop speciálně pro gay a bi muže.

První listopadovou sobotu se vydalo do Ateliéru 35 kluků na kluky, aby se naučili teorii i praxi svazování. Robert či jeho partner všechny přivítali, označili jmenovkou kvůli obsluze i ostatním účastníkům, a zájemcům ukázali prostory klubu, který byl pro většinu naprosto neznámý. Do půl osmé se sešli všichni potvrzení zájemci a výuka mohla začít.

V první části nás Robert nejdříve seznámil se samotným klubem, ve kterém se workshop konal. Poté vyjmenoval všechny možné pomůcky na svazování, včetně základních výhod i nevýhod. Nejvíce se ale pochopitelně věnoval provazům – z čeho se vyrábějí, kde se kupují a jak se o ně staráme. Varoval také před obvyklými i méně pravděpodobnými problémy, protože ani tato BDSM praktika není bez rizika.

Po krátké pauze jsme se už vrhli na samotné svazování. Začalo se pomalu svázáním jedné ruky a následně svázání obou rukou k sobě. Bylo poznat, že mnoho z účastníků skutečně svazuje poprvé, protože se většina v jednoduchém úvazu ztratila. Po několika opakováních si ale všichni postup osvojili a svazovali svým partnerům nejen ruce, ale nohy či jiné kombinace za účasti židle či stolu.

V další části se přešlo na uvázání tzv. diamantu. Když si model Marcel svlékl oblečení a ukázal své vypracované tělo, získal si pozornost celého obecenstva. Za naprostého ticha tak Robert ukazoval, jak tento zajímavě vypadající, ale přitom poměrně jednoduchý úvaz vytvořit. Při zkoušení se poté všem velice dařilo a brzy se chlubili svou provazovou ozdobou.

V poslední praktické části jsme se ještě naučili uvázat box-tie. To už bylo o poznání složitější, takže se přistoupilo k názornému předvedení krok za krokem v kroužku kolem přednášejících. Účastníci ale pochopili vše poměrně rychle a větším problém než samotné svazování byl nedostatek provazů, protože nováčci neměli žádný vlastní provaz krom jednoho, který získali ve vstupném. Robert ještě narychlo ukázal, jak se dá z box-tie provést částečný závěs. Při té příležitosti poradil i několik tipů, jak doma maskovat hák ve stropě.

Jako přídavek ještě následovalo kompletní zavěšování druhého modela Lukáše, jehož vyrýsované tělo v romatickém pološeru také připravilo všechny o řeč. Asi desetiminutová ukázka se tak obešla zcela beze slov. Druhým bonusem pak byla soutěž ve svazování, do které se sice málokdo odvážil, ale to neznamenalo, že by nikdo nesvazoval. Všichni si alespoň zkoušeli naučené úvazy a velice nápaditě experimentovali s vlastními způsoby imobilizace partnera. Soutěž kreativity ale nakonec vyhrálo přivázání k židli, k němuž se nikdo jiný neodhodlal.

Tímto první bondage workshop pro kluky skončil, ale lidé se rozcházeli jen velice pomalu. Všem se líbila celková atmosféra i získané znalosti, které si určitě doma už nejednou zopakovali.

Jestli tento workshop ukázal gay klukům, že (i hetero) workshopy jsou užitečné a měli by je navštěvovat, nebo naopak potvrdil organizátorům, že o workshopy zaměřené na gay kluky je veliký zájem, to ukáže teprve čas. Tento bondage workshop se ale rozhodně vydařil na jedničku.