organizátor českých štěňatProč rád organizuji akce? Vlastně ze stejného důvodu, proč dělám Páníčka či píšu povídky. Rád tvořím a připravuji věci, které pak ostatní pobaví, potěší, prostě jim udělají radost. I když je to někdy únavné a vyhlížím pak "organizační důchod", většinou mi to dlouho nevydrží a zas hledám, co dalšího dělat.

Leathers.CZ

Dříve jsem byl ve vedení spolku kožeňáků, kde jsem byl poradní hlas, grafický designer, mezinárodní velvyslanec a tlumočník. S kožeňáky jsme uspořádali mnoho zajímavých akcí včetně měsíčních tématických sraz, výjezdních srazů v dalších městech republiky a dvou voleb Mr. Leather České republiky. Seznámili jsme se s kožeňáky z celé Evropy a dovedli náš český spolek do evropského společenství ECMC. Časem jsme ale spolek předali do mladších rukou, ve kterých spolek zanedlouho skončil úplně.

Jsem-Pes

Celou dobu kožeňáků jsem se věnoval ještě jiné komunitě. Již v roce 2010 jsem vytvořil stránku Jsem‑Pes.cz, která sdružovala zajímavé články, povídky a odkazy na téma dogplay. Pejskové přilákaní stránkou ale volali po větší možnosti seznamovat se a komunikovat, a tak se stránka brzo rozšířila na kompletní seznamku se soukromými zprávami, galerií, inzeráty, diskuzí a mnoha dalšími funkcemi.

Po několika letech se začala konat také každoroční narozeninová párty seznamky Jsem-Pes, která se po přesunu do Pražského klubu Heaven přejmenovala na Meet The Pups

Mr. Puppy / Czech Puppy

Díky kožeňákům jsem se dostal do Antverp na akci Darklands v roce 2014, kde se mi velmi zalíbilo a od té doby se tam opakovaně vracím, i proto že další rok zde začala soutěž Mr. Puppy Europy. Několik let jsem byl páníčkem a trenérem českých soutěžících na této psí volbě a díky známosti s organizátory jsem měl v roce 2017 i na starosti koutek pro psy Camp K-9.

V roce 2017 jsem se také nechal přesvědčit a uspořádal prvního Mr. Puppy CZ a které se od té doby každoročně pořádají. Akce jsem nejdříve moderovat a organizoval, ale postupně se rozrůstal tým šikovných psů a kamarádů, takže jsem se přesunul čistě do role hlavního organizátora. Akce se v průběhu let rozrostla na celovíkendovou sérii akcí a přejmenovala na Czech Puppy.

Další akce

Kožeňácký klub nám přinesl mnoho známých a přátel v BDSM komunitě. Díky tomu jsem se účastnil a později přednášel na řadě workshopů o bondage či obecné workshopy pro nováčky. Nejbližší mi ale byly workshopy o animal play, jejichž organizaci jsem později převzal. Přejmenovali jsme je na Zvířátka s.r.o. a obohatili je o diskuze a soutěže pro účastníky. Zvířátka s.r.o. se časem rozrostla na Prague Animal Weekend ve spolupráci s dalšími českými organizátory, ale jejich koordinaci jsem s potěšením přenechal někomu jinému.

Kromě toho jsem dělal rozhovory pro některé magazíny, spolupracoval na video pořadu o pupplay pro nejčtenější český deník a přednášel nejznámější české fetish akci Hell Party v roce 2021.

Poslední dobou se také soustředím na běžnější setkání. Spolupracuji s klubem Heaven zajištění programu pro jejich fetiš akci Decadent a organizuji psí akci Unleashed.